PROJELER

Kurye Uluslararası Video Festivali
Stelarc
Cie Mulleras “96 DETAY” Dans Gösterimi
Çek Animasyon Atölyeleri
Festival Gösterimleri
“Farklılıkların Suda Yakınlaşması”
Tüyap Artist Sanat Fuarı
Contemporary Istanbul Sanat Fuarı 2008
00000000,-10
Betting On Shorts Film Festivali İstanbul’da!
3. Upgrade! International Toplantısı “Zincirleme Reaksiyon”
Resfest 08
Webxibition Online Sergileri
3. Kargart Uluslararası Video Festivali
Taking Action, Hafriyat
"Fair Screen"
Taking Action, The Hall
Rumeli Han ve Galata
2. Kargart Uluslararası Video Festivali
Contemporary Istanbul Sanat Fuarı 2006
“Perform it!”
1. Kargart Toplu Video Sergilemeleri
İstanbul-Off-Spaces
Kurye Arşivi İMÇ 5533'de!
Kurye Video Bienal Özel Gösterimleri
Ocak'ta Astrid Rieger, Şubat'ta Vast Forward
25/25 Project by Videoformes: NIGHT WILL NOT FALL
Karsten Schmidt Workshop: KOD Yaratıcı bir araç
Joost Korngold Workshop: 3D Animasyon
tomato Workshop : Kısa Film Çekimi ve Kurgusu
Joshua Davis Workshop : HYPE: Accelerating Creativity in ActionScript3
Pleix Sunumu@Istanbul Modern Sinema
Çok yakında
Kurye Festival 11: Space Invaders
Kurye Festival 11: Space Invaders Video Gösterimleri
Festival Günlüğünü Tumblr sitesinden takip et!
Contemporary Istanbul Video Cube
Kurye Fotokabin@Contemporary Istanbul
OFFF Istanbul
Booth and Round Table Speech@Art Market Budapest
Video Screening@Snapshot Istanbul Rotterdam
Blank Exhibition
ISTANBUL INN LONDON
GRID: Digital Culture and Moving Images Festival
Pop-UP: SIT@Dutch Consulate Bienal Reception
Plugin Istanbul: Digital Arts & New Media

OFFF Istanbul

Dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF, Kurye Video Organizasyonu ile Mart 2012'de İstanbul'da!

Herbiri kendi alanında öncü dünyaca ünlü tasarımcılar Kurye Video Organizasyonu ile dünyanın en önemli dijital tasarım festivali OFFF kapsamında Türkiye’ye geliyor. 02-03 Mart tarihlerinde Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek festival renkli konuşmacıları ve yan etkinlikleriyle katılımcılara eşsiz bir deneyim sunacak.

OFFF ilk kez İstanbul’da
Barselona çıkışlı olan ve önceki yıllarda Paris, New York, Lizbon ve Madrid gibi tasarım başkentlerini dolaşan, dijital tasarım konusunda trend belirleyici konumdaki OFFF Festivali, Türkiye'de video ve dijital sanatlar alanında kesintisiz faaliyet gösteren Kurye Video’nun organizasyonuyla İstanbul’da ilk kez gerçekleştirilecek.

OFFF İstanbul kapsamında Türk tasarımcı, sanatçı, sinemacı ve reklamcılar web tasarımından tipografiye, post prodüksyondan illüstrasyona kadar çok geniş bir yelpazede dijital tasarımın her alanından en usta isimlerle bir araya gelme ve onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacaklar.

OFFF Istanbul'a katılımı kesinleşen konuşmacılar arasında grafik tasarımın babası tabir edilen, D+AD ikinci başkanı Neville Brody; Flash tasarımın öncüsü Joshua Davis; Gladyatör filmiyle Oscar almış, bol Bafta ve Cannes ödüllü post-prodüksiyon ve reklam şirketi The Mill; Darren Aranosfsky filmlerine yaptıkları web siteleri ile ünlenen interaktif ajans Hi-Res!; aynı zamanda OFFF Istanbul kampanya filmini de hazırlayan Fransa’nın en iyi tasarım ajanslarından bol ödüllü Hellohikimori, Türkiye’nin en önemli grafik tasarımcılarından Esen Karol, Lecool’un da yaratıcısı İspanyol ajans Vasava öne çıkanlar. OFFF Istanbul’un dikkat çekici bir bölümü de Hollanda çıkışlı tasarımcılara ayrılıyor. Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen bu bölümün dikkat çekici isimleri ise TV kanallarına yaptıkları işlerle ünlenen bol ödüllü animasyon ve post-produksiyon stüdyosu Onesize; 300 yıl önce Amsterdam'da kurulan, şimdi genç ve çok yönlü bir uluslararası ekibe ve yaklaşıma sahip bir marka atölyesi haline gelen Falk&Sun's.Dijital tasarımın öncüleri İstanbul’da kariyerlerini anlatıyor

Grafik tasarımın “baba”sı olarak kabul gören Neville Brody, yarattığı 50’den fazla font ve başarılarla dolu kariyeriyle grafik tasarımcıların rol modeli oldu. The Oceans Eleven &Twelve, Public Enemies gibi filmlerin afişlerinin yaratıcısı olan Brody, aynı zamanda The Times, The Observer, The Guardian, Arena ve BBC’de sanat yönetmenliği yaptı.

Daha önce yine Kurye Video Organizasyonu ile workshop vermek için Türkiye’ye gelen Joshua Davis flash tasarımın “rock star”ı olarak anılıyor. BMW için özel bir araba tasarımı ve Tool grubunun kurumsal kimliği gibi çok çeşitli projeler üreten ve Adobe ve Toyota gibi onlarca uluslararası marka ile çalışan Davis, New York School of Visual Arts’da ders veriyor ve konuşmaları ve sergileriyle dünyayı geziyor.

Sinema ve televizyon dünyasının ödüllü isimleri de OFFF İstanbul’da!

Gladyatör filmi için yaptığı özel efektler ile Oscar’a layık görülen post-prodüksyon ve reklam şirketi The Mill, her sene başta Bafta ve Cannes Lions başta olmak üzere pek çok ödülü müzesine götürüyor. Sherlock, Merlin, Primeval ve Misfits gibi dizilerin arkasındaki isim The Mill, aynı zamanda Björk, Kasabian ve James Blunt gibi isimlere çektikleri kliplerle de dikkat çekiyor.

Dünyanın en önemli interaktif ajanslarından sayılan Hi-Res! ise Ugly Betty ve Six Feet Under gibi diziler ve The Fountain, Requiem for a Dream, Dreamers ve Saw gibi filmler için web siteleri yarattı. Özellikle Darren Aranofsky filmleri The Fountain ve Requiem for a Dream ile ünlenen ajans, tasarladığı web sitelerinde izleyiciler için farklı ve gerçek bir deneyim yaratmayı başarabilmesi ile diğer interaktif ajanlardan ayrılıyor ve sinema filmleri için ideal web siteleri tasarlayabiliyor.

YEM'de gerçekleşecek ve dünyaca ünlü tasarımcıların sunumlarından oluşacak ana etkinlik iki gün sürecek bir seminer formatında düzenlenecek. Her tasarımcının birer saatlik sunumlar yapacağı bu ana etkinliğe ek olarak OFFF İstanbul, görsel-işitsel etkinliklerle renklenecek açılış partisi, gösterimler ve çeşitli disiplinlere yönelik workshoplar da içerecek.

Festival kombine bileti içerisine açılış ve tüm sanatçıların konuşmalarına ve network açılış partisine giriş dahildir.

Detaylı program ve havale yoluyla kayıt yaptırmak için www.offfistanbul.com sitesi ziyaret edilebilir.
12'ye varan taksitlerle kredi kartı kullanarak bilet almak için http://www.ucuzcu.com/urun/offf-istanbul-festivali-kombine-/41842
Kredi kartı ile bilet satışı My Bilet http://www.mybilet.com/eventinfo.php?eventid=11132
üzerinden gerçekleşecektir.